Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

Огляд ICU: Результати ОВДП-аукціону - Мінфін України готується до виплат

October 12, 2018 | Cbonds

Після тривалої перерви учора Міністерство фінансів провело позачерговий аукціон з розміщення 2-місячних гривневих облігацій та трьох випусків валютних ОВДП з термінами обігу від чотирьох до шістнадцяти місяців. Це дозволило покращити запас іноземної валюти перед погашеннями валютних інструментів у наступні два тижні, але це не вирішує питання валютних виплат повністю.

Гривневі ОВДП не користувались особливим попитом і отримали лише три заявки на загальну суму 52 млн грн за номіналом. Вони були задоволені у повному обсязі, адже конкурентний попит був заявлений по 19% річних -- рівні, що задовольнявся Мінфіном на попередніх аукціонах.

А от за валютними інструментами попит був більшим, ніж у вівторок і склав понад $184 млн. Переважно попит зосередився на 16-місячних ОВДП, у сумі понад $100 млн; ще майже $54 млн було заявлено на 4-місячні облігації та $30 млн -- на 8-місячні інструменти. Мінфін відхилив частину заявок, які вимагали додаткового підвищення ставок відсікання, але давали бюджету незначне збільшення надходжень.

У підсумку, за валютними ОВДП Мінфін залучив майже $176 млн, що збільшило надходження валюти у жовтні до понад $400 млн. Такий результат дозволить здійснити виплати своєчасно та у повному обсязі навіть за умови не стовідсоткового рефінансування погашень наступного тижня. Однак залишки валюти на рахунках Уряду за нашими підрахунками залишаються на низькому рівні і потреба у залученні валютних коштів, -- а особливо зовнішнього фінансування, -- залишається високою.

Тому наступного тижня Мінфін може розглянути варіант додаткового підвищення ставок за валютними ОВДП, але за умови наявності значних обсягів попиту за трохи вищими ставками, ніж ті, за якими задовольнялись заявки у першій половині жовтня.

Організація: Україна

Повна назва організаціїУкраїна
Країна ризикуUkraine

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×