Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

У травні 2018 року банки активно залучали кошти бізнесу та продовжували нарощувати кредитування населення - НБУ

June 13, 2018 | Cbonds

У травні 2018 року продовжувався приплив гривневих коштів бізнесу та зростало кредитування населення. Про такі тенденції свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за травень 2018 року.

Портфель депозитів у національній валюті зріс на 1,1% порівняно з квітнем, або на 5,6 млрд грн до 507 млрд грн.

Зокрема, у травні, прискорився приплив коштів юридичних осіб у національній валюті – депозитний портфель бізнесу у платоспроможних банках зріс на 3.3% (у порівнянні з 3.2% у минулому місяці), до майже 259 млрд грн. Також збільшив обсяг вкладів у іноземній валюті на 1% до 5,1 млрд дол. США.

Натомість обсяг депозитів фізичних осіб у платоспроможних банках дещо скоротився: гривневих – на 1,1% (порівняно з 3,7% притоку у квітні) до 248 млрд грн, у іноземній валюті – на 0,6% до 8,5 млрд дол. США. Така динаміка депозитів відображає сезонне збільшення витрачання коштів у період травневих свят.

Кредитний портфель у національній валюті в травні зріс на 1% до 594 млрд грн, порівняно з 0,8% у попередньому місяці.

Передусім банки продовжували активно кредитувати населення – залишки за гривневими кредитами зросли на 3,5% до 117 млрд грн. У минулому місяці зростання становило 1,6%. Портфель гривневих кредитів бізнесу у травні зріс на 0,4% до 477 млрд грн.

В умовах незмінної облікової ставки Національного банку в останні кілька місяців незначні коливання відсоткових ставок банків відображали кон’юнктурні умови на окремих сегментах ринку.

Ставки за гривневими депозитами бізнесу в травні незначно зросли на 0,1 п.п до 11,4% річних з огляду на помірну динаміку таких депозитів у попередні періоди та посилення конкуренції між банками за кошти юридичних осіб. Подорожчала і вартість нових кредитів бізнесу в гривні – на 0,3 в.п. до 17% річних.

В той же час, ставки за депозитами фізичних осіб, як у гривні (на 0.2 в.п. до 10,8% річних), так і в валюті (на 0.1% до 2.2% річних) незначно знизилися. Зниження ставок за депозитами в гривні значною мірою відображало зусилля банків у напрямку поліпшення строкової структури депозитів. Зокрема підвищилися ставки за депозитами строком від 6 місяців до 1 року та більше 1 року, тоді як ставки за депозитами меншої строковості переважно знижувалися. З огляду на певне зниження вартості фондування банків, скоротилася й вартість кредитів у гривні для фізичних осіб - на 0.3 в.п.

Організація: Україна

Повна назва організаціїУкраїна
Країна ризикуUkraine

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×